
Wil je tijdens je promotietraject niet alleen onderzoek doen, maar ook mee vorm geven aan het bredere early career researchers-netwerk binnen de onderwijswetenschappen? Het VPO zoekt steeds nieuwe bestuursleden die willen meedenken over de organisatie van toekomstige activiteiten. Voorbeelden van deze activiteiten zijn de pre-conferentie op ORD, de schrijfdagen met Pedagogische Studiën en de werkveldbezoeken.
Als bestuurslid zit je op een sleutelpositie om collega-onderzoekers van andere instellingen te ontmoeten, krijg je zicht op wat er leeft binnen het onderwijskundige veld in Vlaanderen en Nederland, en draag je bij aan initiatieven die jonge onderzoekers ondersteunen.
Tegelijk zien we engagement binnen het VPO nooit als een last: ieders tijdsinvestering hangt af van de professionele context waarin die zich bevindt, en ook onze activiteiten groeien mee met wat haalbaar is voor het bestuur.
Het VPO is dus een extra engagement, maar vooral ook een unieke kans om als Nederlandse promovendus Vlaamse collega’s te leren kennen, en omgekeerd, en om je netwerk binnen het brede onderwijswetenschappelijke veld te versterken. Je hoeft geen uitgebreide bestuurservaring te hebben: nieuwsgierigheid, betrokkenheid en zin om samen iets op te bouwen zijn minstens zo belangrijk. Spreek ons gerust aan als je meer wil weten: stuur bijvoorbeeld een mailtje naar vor.vpo@gmail.com.